Cami Halı Kalitesi

Cami Halısı Kalitesi Tercih ederken dikkat edilmesi gereken konuları yazıyoruz. Bu makaleyi yazmamızın sebebi alacağınız halıyı uzun süre kullanacaksınız dolayısıyla iyi ve kaliteli bir halı almanız hem cemaatin rahat etmesi hem de bu konudaki maliyetlerden dolayı sizin için önemlidir.

Gri renklerde üretilen bu halı çeşidimizde 18 farklı modelimiz mevcuttur. Aynı zaman da diğer halılar gibi %100 yünden üretilmektedir. Daha sade modelleri tercih etmek isteyen kullanıcılarımıza yönelik hazırladığımız tüm naturel cami halısı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Gülseven Halı, cami halısı üretimini dünya standartlarında yapmaktadır. Tübitak kurumundan almış olduğu kalite belgesini web sitesinde inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda TFI kurumundan alev almazlık konusunda incelenip, onaylandığına dair gerekli sertifikayı da web sitesinde görebilirsiniz.

Cami halısı fiyatları; kalite ve kullanılan iplik türüne göre değişmektedir. Piyasa da bulunan akrilik, yün, polyamid ve polipropilen ürünler fiyata göre değişiklik göstermektedir. Burada en önemli nokta fiyat unsurunun kalite ile yatay seyretmesidir.

Gülseven Halı ürettiği yün halılarla satış öncesi destek te olduğu gibi satış sonrası da destek olmaktadır.

  • – Yün halı olmasına dikkat edin. Doğal yün mü yüzde kaç yün bunlara dikkat edin.
  • – Temizlemesi kolay olmalı, periyodik zamanlarda temizlediğiniz halınızın temizliği sizleri yormamalıdır.
  • – Kullanımı rahat olmalı, cemaatin rahatlığı gözetilmeli ve yumuşak olmalı.
  • – Hacimli olmalıdır, ince halıfleks tarzı halılar camiler için hem çok ince kalır hem de yalıtım sağlamaz. İnce olduğundan rahat olmaz.
  • – Cami halısı ses akustiği sağladığından serildiği yerde ortamı kapatacak nesneler olmamalıdır.
  • – Görsel açıdan tatmin etmelidir, zira çok renkli, gözü yoran bir tasarımı olan halıyı tercih etmemelisiniz.

Leke çıkarma işlemi, leke çıkarmada kullanılacak kimyevi bir madde ile öncelikle halının görünmeyen bir yerinde denenmelidir.
Cami Halısı, Yün halının üzerine dökülen sıvı hemen emici bir bez veya süpürgeyle halıdan emilmeli, ıslanan bölgenin hav yüzeyi ovulmamalı, kısa sürede kuruyacak şekilde tedbir alınmalı ve tamamen kurumadan üzerine basılmamalıdır.

Halı temizlenirken deterjan, sert yüzey temizleyicileri, çamaşır suyu, sirke ve tuz ruhu gibi maddelerden uzak tutulmalı, bu ve benzeri maddeler halının temizliğinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Satıcı/tedarikçi yanlış müdahalelerden kaynaklanan zararlardan sorumlu değildir.

gülseven cami halıları

Cami Halısı temizleme; süpürgesini kullarak uygun bir sıvı ile temizlik yapılmalıdır. Aşağıda vereceğimiz oranlar halıya göre farklılık göstermekle birlikte genellikle uygulanan bilgilerdir. Burada dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de nem’dir. Nem oranı ideal ortamda olmalıdır.
Halıları uzun ömürlü kullanabilmek için aşağıdaki halı kullanım ve bakım talimatlarına mutlaka uyulmalıdır.

Halı temizlenirken deterjan, sert yüzey temizleyicileri, çamaşır suyu, sirke ve tuz ruhu gibi maddelerden uzak tutulmalı, bu ve benzeri maddeler halının temizliğinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Satıcı/tedarikçi yanlış müdahalelerden kaynaklanan zararlardan sorumlu değildir.
Yün halı üzerine konan eşyaları çok uzun süre aynı yerde bırakılmamalı, ayrıca eşyaların ayaklarında halı yüzeyine gelen basıncı dağıtacak muhafazalar olmasına dikkat edilmelidir.

0850 850 45 45