Cami Halısı Fiyatları

Gülseven Halı, cami halısı üretimini dünya standartlarında yapmaktadır. Tübitak kurumundan almış olduğu kalite belgesini web sitesinde inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda TFI kurumundan alev almazlık konusunda incelenip, onaylandığına dair gerekli sertifikayı da web sitesinde görebilirsiniz.

Cami halısı fiyatları; kalite ve kullanılan iplik türüne göre değişmektedir. Piyasa da bulunan akrilik, yün, polyamid ve polipropilen ürünler fiyata göre değişiklik göstermektedir. Burada en önemli nokta fiyat unsurunun kalite ile yatay seyretmesidir.

 

Halı Karşılaştırma Tablosu

Yün Halı
Akrilik Halı
Yün halı, doğal bir ham medde olan yünden üretildiğinden insan sağlığına ve çevreye hiçbir zararı yoktur. Akrilik halı, petrolden üretilen sentetik ve çevreyi kirleten bir üründür.
Yün halı, alev almaz ve alev yürütmez özelliğe sahiptir. Sadece alev tutulan bölge yanar ve yanarken çıkardığı duman öldürücü değildir. Akrilik halı, çok hızlı yanıcıdır ve yanarken çıkardığı duman çok zehirli bir gazdır. Bu bakımdan AB ülkelerinde ABD, Kanada, Avustralya ve Japonya gibi daha pek çok ülkede oteller ve diğer toplu kullanım alanlarında akrilik halıların kullanılması yasaktır.
Yün halı, kendi ağırlığının %35’i kadar nem alabilir. Bu bakımdan, kışın sıcak tutar ve yazın terletmez. Havadaki nem kuruyunca üzerindeki nemi geri verir. Böylece serili bulunduğu ortamda doğal nem ayarı yapar. Akrilik halının nem alma-verme özelliği yoktur. Dolayısıyla sağlıklı değildir. Kışın soğuk, yazın terleticidir.
Yün sünger gibi gözenekli olduğundan çok hafiftir. Bu gözenekler sayesinde çok iyi yalıtım özelliğine sahiptir. Yün hafif olduğu için, aynı gramajda bir akrilik halıya göre daha dolgun ve sık yapılı bir yün elde edilir. Akrilik elyafın yapısında sünger gibi gözenekler yoktur. Akrilik ağır çektiği için yüne göre daha fazla malzeme ister. 4 kg. bir yün halının kalite ve konforu ancak 5 kg. akrilik halı ile sağlanır.
Yün halı yeni iken biraz mat görünür. Ancak iyi ve düzenli temizlenen bir yün halı, kullanıldıkça parlar ve güzelleşir. Akrilik halı yeni iken canlı ve göze hoş gelir. Ancak yıllar içinde kullandıkça renkler matlaşır, keçeleşir ve soluk bir görünüm alır.
Yün halının tuşesi akrilik halıya göre biraz daha serttir. Bu sertlik halının kısa sürede deforme olmasını önler. Akrilik halı, yün halıya göre daha yumuşaktır. Dolayısıyla çok çabuk deforme olabilir.
Yün, yüksek yaylanma kabiliyetine sahip olduğu için baskı uygulanan kısımlar (ayak ve diz kısımları ) ezilmeye karşı yaylanarak direnç gösterir.  Bu sayede görüntü bozukluğu önlenmiş olur. Akrilikte yaylanma kabiliyeti çok düşüktür. Yün halıya göre baskı uygulanan kısımlar ( ayak ve diz kısımları ) ezilmeye direnç gösteremez ve kötü bir halı görünümü oluşur.
Yün, aşınmaya karşı dirençli bir ham madde olduğu için uzun yıllar kullanılabilir. O yüzden Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kadar gelmiş yün halılar mevcuttur. Akrilik aşınmaya karşı direnci zayıf olan bir petrol ürünüdür. Yün halılara göre daha hızlı yıpranır ve eskir.

 

Yukarıdaki karşılaştırmanın sonucunda; İnsan sağlığına ve doğasına en uygun ham madde YÜN olarak belirlenmiştir.

Bu bilgiler, Uluslararası bir Teknik Araştırma grubunun yayınladığı raporu Türkçe çevirisidir.

 1. Yün Cami Halısı: Yün halı alevalmaz özelliği, toz kir ve lekelere karşı dirençli olması ve bulunduğu ortamda ses akustiği sağlaması öne çıkan özelliklerindendir. Yün cami halısı fiyatları, diğerlerine göre en yüksek halı çeşididir.

 

 1. Akrilik Cami Halısı: Kolay yıkanabilme özelliği ile sağlıklı boyalar ile boyanabilir özelliğe sahiptir. Renk atma ve solma gibi kayıplar söz konusudur. Akrilik cami halısı fiyatları yün türüne göre daha uygun fiyatlı ve ısıya karşı dayanıklıdeğiltir.

 

 1.  Polyamid Cami Halısı: Sentetek bir lif çeşidi olan aslında naylon diye bildiğimiz türdür. Dayanıklılığı düşük olsa da polyamid cami halısı fiyatları uygun olduğundan tercih edilmektedir. Yün cami halısına göre kıyaslayacak olursa polyamid cami halısı çok daha az ömürlü ve naylon olmasından kaynaklı kolayca alev alabilir özelliktedir.

 

 1. Polipropilen Cami Halısı: En kolay temizlenebilen tür olmakla birlikte lekelenmelere karşı çok direnci en zayıf olan halıdır. Çok daha ekonomik fiyatlarla temin edebilirsiniz ancak parlak renk sağlamanız mümkün değildir aynı zamanda koruma süresi en az olan türdür. Polipropilen cami halısı fiyatları en uygun fiyatlı üründür.

 

En Çok Tercih Edilen Göbekli Cami Halısı Modellerimiz

Cami Halısı Model GH 3010

GH 3010

Cami Halısı Model GH 3020

GH 3020

Cami Halısı Model GH 3030

GH 3030

Cami Halısı Model GH 3040

GH 3040

Cami Halısı Model GH 3050

GH 3050

Cami Halısı Model GH 3060

GH 3060

Cami Halısı Model GH 3070

GH 3070

Cami Halısı Model GH 3080

GH 3080

Cami Halısı Model GH 3090

GH 3090

Cami Halısı Model GH 3100

GH 3100

Cami Halısı Model GH 3110

GH 3110

Cami Halısı Model GH 3120

GH 3120

Cami Halısı Model GH 3130

GH 3130

Cami Halısı Model GH 3140

GH 3140

 • GH 3010
 • GH 3020
 • GH 3030
 • GH 3040
 • GH 3050
 • GH 3060
 • GH 3070
 • GH 3080
 • GH 3090
 • GH 3100
 • GH 3110
 • GH 3120
 • GH 3130
 • GH 3140
0850 850 45 45