Cami Halısı

Cami Halısı

 

İnsanlar için halılar, temizliğin simgesidir. Temiz bir ev, temiz bir cami, iyi bir halı ile mümkündür. Camilerimizin değerini bilmeyen yoktur. Müslümanlar için camiler çok değerlidir ve özel bakım ister. Osmanlıda devlet merkezi, belediye ve muhtar görevini de gören camiler, özel halılarla ibadete açılmaktaydı. Günümüzde de özellikle son zamanlarda, saflı, seccadeli ve göbekli cami halısı çeşitleri tercih edilmeye başlanmıştır. Derme çatma halılarla cami döşeme dönemi artık sona erdi. Camilerimizin halıları artık özel olarak dokunmaktadır. Müslümanlığın şartlarından biri olan namaz ibadetini huzur içerisinde gerçekleştirdiğimiz camilerimiz için en iyi ve en kaliteli halıları hazırlıyoruz.

 

Cami Halısı Halı Yıkama Makinesiyle Uyumlu

 

Yıkama işlemleri kolay olan halılar, özellikle çok kabalık camilerde en önemli konudur. Çıkmayan kokular ve lekeler, cami görevlilerini büyük bir sıkıntıya sokmaktadır. Bu nedenle, firmamız, bunu da düşünerek, cami halıları için temizlenebilir özellikleri düşünmüştür. Halıların renkleri, caminin iç tasarım renkleriyle birebir uyumlu özelliklere sahiptir. Halı kategorisinde istediğiniz renk ve desenleri bizde bulabilirsiniz. Büyük ilgi ile tercih edilen saflı ve seccadeli halı seçenekleri de oldukça kalitelidir. Saflı halılar, cemaatin kolay saf yapmasını sağlamaktadır. Namazda safın sık ve düzgün olması, dini bir vecibedir. Bu nedenle camilerdeki halılarda saf çizgileri, bu vecibenin kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Saflı ve seccadeli halı seçenekleri imal edilmeden önce, safın düz olması için ip çekilmekteydi. Ancak bu çizgili yani saflı halılarla birlikte saflar düzgün olmaktadır. Cemaatin sıklaşıp omuzlarını ve ayaklarını birleştirmesiyle de mükemmel bir saf meydana gelmektedir. Her cami için özel ölçülerde halı çeşitlerini kısa zamanda temin edebiliyoruz.

 

Renk Seçenekleri Mevcuttur

 

Camiler Allah’ın evidir. Bu nedenle özenle hazırlanması gerekir. Allah’ın istediği gibi hazırlanmalıdır. Firmamız, bütün camiler için renk seçenekleri hazırlamıştır. Sade ve camiye uygun renklerle hazırlanan halılar, istediğiniz özelliklere sahiptir. Halıları yıkadığınız zaman, ilk günkü gibi pırıl pırıl olabilmektedir. Namaz ibadeti için temizlik, namazın şartları içerisindedir. Bu nedenle, halıların temiz olması önemlidir. Temizlenebilir özelliğe sahip halılarla, bu vecibeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Saflı ve seccadeli cami halılarımız, kıbleye göre hazırlanıp döşenmektedir.

 

0850 850 45 45