Cami Halısı Özel Olarak Üretiliyor

Cami Halısı Özel Olarak Üretiliyor

 

Halılar, hayatımızın en önemli eşyaları arasında yer almaktadır. Cami halısı yerden gelen soğuk havayı keser, aynı zamanda dekoratif özelliklere sahiptir. Camilere özel halılar ise, daha bi özeldir. Bunun nedeni ise, camilerin Allah’ın evi olmasıdır. Osmanlı camilerinde de özel halılar kullanılmaktaydı. Ancak diğer mescitlerde parça halılar kullanılmaktaydı. Osmanlı camileri, hem belediye hem de muhtarlık olduğu için, gelen gideni çok olurdu ve bu nedenle halılar çabuk eskimekteydi. Günümüzde de cemaati çok olan camilerin halıları, çabuk eskimektedir.

Cami Halısı Çeşitleri

            Saflı, seccadeli, göbekli ve akrilik özellikleriyle satılan bu halılar, camiler için çok avantaj sağlıyor. Alttan ısıtma sistemleriyle uyumu, namaz esnasında saf çizgileri nedeniyle düzgün bir saf oluşturması, cami halısı ürünlerinin tercih edilme sebepleri arasındadır. Renk seçenekleriyle satışa sunulan bu halılar, oldukça kaliteli ve etkili tasarım özelliklerine sahiptir. Temizlenme ve kuruma gibi sorunları olmayan bu halılar, zararlı mikroorganizma içermemektedir.

 

Bayram namazı ve cuma namazı gibi toplu namazlarda, safları tek tek kontrol etmek, imamlar için zor bir iştir. Bu cami halıları sayesinde, imamlar safları tek tek kontrol etmek zorunda kalmamaktadır. Bu halılarda saf çizgileri ve seccade şekilleri, cemaatin saf yapma problemini ortadan kaldırmaktadır. Kullanışlı özellikleriyle tercih edilen bu halılar, özel halı kimyasallarıyla rahatlıkla temizlenebilir. Pratik ve etkili özellikleriyle tercih edilen cami halısı çeşitleri, kalitesi ve estetik yapısıyla, huzur içerisinde ibadet etmeniz için özel olarak üretilmektedir.

Cami Halılarında Yeni Modeller Piyasada

 

Halı kategorisinde çok farklı özelliklere sahip olan cami halısı çeşitleri, diğer halılara nazaran fonksiyonel özellikleri daha fazladır. Normal ev halılarında, cins ve desen dışında her hangi bir özellik bulunmazken, cami halılarında cins, desen ve saf düzeltme özellikleri bulunmaktadır. Saflı, seccadeli ve ortası göbekli cami halıları kategorisinde, cemaatin saf tutma problemi olmamaktadır. Son günlerde oldukça rağbet görmeye başlayan bu saflı cami halısı çeşitleri, değişik renk ve desenlerde üretilmeye başlanmıştır.

0850 850 45 45