Yeni Model Cami Halısı Saf Ve Seccade Desenli

Yeni Model Cami Halısı Saf Ve Seccade Desenli

 

Eskiden, derme çatma halılar camiye bağışlanırdı ve camilerdeki halılar parça parça olurdu. Görünüş olarak pek de şık görünmüyordu. Bazı camilerde hasırlar kullanılmaktaydı. Günümüzde ise durum değişti ve camiler için özel halılar dokunmaya başlandı. Akrilik, göbekli, saflı ve seccadeli cami halılar gibi birçok kaliteli halı çeşitleri, pratik ve etkili bir şekilde üretilmeye başlandı.

 

Saflı halılara olan rağbet oldukça fazladır. Bunun nedeni camilerde düzgün bir saf olmak gerekir ve bunun için belli bir çizgi olması gerekir. Saflı halılar, bu sorunu tamamen çözüyor. Çizgiye göre duran cemaat, düzgün bir görüntü oluşturuyor. Seccadeli halılar da aynı şekilde, düzgün bir saf oluşumunda oldukça etkili. Özellikle büyük camilerde saflı seccadeli halı çeşitleri tercih ediliyor. Bu konuda uzman olan firmalar, bu halıları camilere sererken, kıble yönü ve halı altı ısıtma sistemleri gibi birçok konuyu değerlendirdikten sonra halıları sermektedir.

 

Camilerimiz, Müslümanların hayatını idare ettiği ve ibadet hane olarak kullandığı mekanlardır. Bu nedenle temiz olmalıdır. Yeni çıkan ve çok tercih edilen bu cami halısı çeşitleri, kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. Yıkamadan sonra renk özelliklerinde her hangi bir sıkıntı meydana gelmemektedir. Özel cami halısı çeşitlerinin temizlenmesinde, temizlik kimyasallarını tercih etmeniz gerekir. Aksi halde, yanlış temizlik maddelerinin tercih edilmesi, halılarda sıkıntı meydana getirecektir. Cami için halı alacağınız zaman, her zaman kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. İyi halı, uzun yıllar kalitesini korur.

 

0850 850 45 45