Yeni Nesil Cami Halıları

Yeni Nesil Cami Halıları

 

Camiler kalabalık ibadet mekanlarıdır. Özellikle belli dönemlerde oluşan yoğunluklarda namazda düzgün sıraya girmeme sorunu cemaatin bir kısmının dışarıda kalmasına sebep olabilir. Bu tür durumları önlemek adına seccadeli cami halısı cami kapasitesi kadar insanı rahatlıkla ağırlayabilecek alanlara dönüşmüştür. Halılar anti bakteriyel özelliklere sahip olup, yoğun kullanıma uygun kalitede üretilir ve yıllarca deforme olmadan kullanılmaktadır. Yeni nesil cami halılarında göbekli modeller işlense de kenarları seccade motifli olabilmektedir. Seccade motifleri kişilerin birbirlerinin alanlarına girmeden ibadet etmelerini sağlayan, herkese eşit alan sunan ve saf aralıkları ya da saf düzenini korumayı sağlayan özelliklere sahiptir. Bu halılar sayesinde namaza daha çok kendini veren cemaat huşu içerisinde ibadetini tamamlayabilmektedir.

Cami Halısı Üretimi

            Renkler farklılık gösterip desenler ile bir uyum içerisinde üretilmektedir. Cami boyutuna uygun olarak tasarlanan modellerde büyüklüğe göre ücret belirlenmektedir. Cami duvarlarına uygun renkler tercih edilip bütünlük sağlayan tonlar göz yormayan ya da dikkat dağıtıcı olmayan desenler seçilir. İbadet anlayışına uygun olarak canlı figürlere yer verilmeyen desenler halılar için de geçerli olup genellikle klasik modeller olan kıvrımlı desenlerden oluşur. Cami halısı desenleri arasında sadece ayak kısımlarının sınırlandığı modeller de bulunmaktadır. Koku barındırmayan bu halılar özel teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Leke barındırmayan yapıda üretilen bu halılar kolay temizlenebilme özelliği sayesinde daha kısa zamanda temizlenip daha uzun yıllar kullanılmaktadır. Cami halıları internet üzerinden de seçilerek satın alınabilmektedir.

 

Cami Halıları

 

Özellikle saflı ve seccadeli halılar, bu kategoride büyük bir ilgi görmüştür. Bunun nedeni, cemaatin namaz esnasında mecburi olan düzgün saf oluşturma meselesi, bu saflı halılar sayesinde problem olmaktan çıkmıştır. Namaz kılarken, omuzlar ve ayaklar bitişmelidir. Peygamberimiz (sav)’in bildirdiğine göre bu şekilde namaz kılınmalıdır.

 

Aksi halde şeytan araya girer. Halılarımız, bu namaz şekline göre özel saf sistemiyle üretilmiştir. Seccadeli veya seccadesiz desen özellikleriyle, oldukça kaliteli özelliklere sahip halılar, kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. Zararlı mikroorganizma barındırmayan bu cami halısı çeşitleri, yıkandığı zaman eski görünümünü kaybetmemektedir. Halı yıkama makinesi ile temizlendiğinde, hiç bir şekilde içerisinde toz bulundurmamaktadır.

 

0850 850 45 45